Vsi vemo, da je sejem prostor idej, novih poznanstev in poslovnih priložnosti. Med stojnicami, pogovori in predstavitvami katalogi še kako prav pridejo, saj tako stik s stranko ostane, obiskovalec pa si lažje zapomni razstavljavca. Na sejmu je namreč ogromno informacij in težko si človek vse zapomni. Če pa nas kaj še posebej zanima, nam katalogi še kako prav pridejo.

Kaj nam omogočajo katalogi:
- doma v miru ponovno pregledamo ponudbo, ki nas zanima,
- v njih imamo kontaktne podatke in druge podrobnosti,
- katalogi ohranijo vtis blagovne znamke tudi po dogodku.
Lahko bi rekli, da je, če smo se s prodajalcem pogovarjali, dobili določene informacije in katalog, to kot podaljšan pogovor z njim. Katalog nam služi tudi zato, da v njem najdemo celotno ponudbo določenega podjetja. Tako lahko v miru doma vse pregledamo in nihče ne vpliva na našo odločitev. Sam sem se odločil, da potrebujem nova vrata; idealna priložnost je bil obisk sejma. Tam sem videl ponudnike in vprašal, kar me je zanimalo. Prav so mi prišli katalogi, ker sem si lahko doma v miru ogledal, kaj si želim. Saj veste, na sejmu lahko name vpliva prodajalec, doma pa lahko sam premislim, kaj bom kupil.
Ko grem na sejem, so slej ko prej vedno pri meni katalogi. Z veseljem jih vzamem, če jih razstavljalec ponuja. Ni treba, da pri njem porabljam veliko časa, da mi vse razloži; lepo mu rečem, da si bom doma vse pogledal. Prav zato so katalogi na sejmu zame velika prednost. Vsi razstavljalci bi jih morali imeti, saj v njih najdeš vse, kar človek morda potrebuje, in katalogi tako pridejo v naše domove, na naše mize – in nanje ne pozabimo, ker jih imamo na dosegu roke.
Ste se že kdaj odločili za nakup, ker ste nekaj videli v katalogu?